Afganistan

View listings

Realigro.co.ee on esimene rahvusvaheline kinnisvara otsingumootor, kus saate otsida Afganistan kinnisvara müügikuulutusi.

Müüa kinnisvara Afganistanis

Afganistan on sisenemisvaba riik. Selle pealinn on Kabul. See piirneb läänes Iraaniga, lõunas ja idas Pakistaniga, põhjas Türkmenistani, Usbekistani ja Tadžikistaniga ning Hiinaga riigist idapoolsema piirkonnaga.

Afganistanis pole kinnisvara ostmine ega müümine lihtne. Aastakümneid sisesõjast laastatud Afganistanis on endiselt umbes 30 miljonit inimest. Maailmapanga andmetel elab enam kui kolmandik elanikkonnast allpool vaesuspiiri ega suuda praktiliselt täita oma toidu- ja majutusvajadusi. Afganistan on ajakirjas Global Finance maailma vaeseimate riikide loendis 23. kohal, Transparency International on seda nimetanud maailma seitsmendaks korrumpeerunumaks riigiks.

Kohaliku turu üks peamisi omadusi on selle kaootiline olemus. Afganistanil puudub maa registreerimissüsteem ja USA rahvusvahelise kaubanduse administratsiooni andmetel suletakse umbes 80% tehingutest mitteametlikult ilma dokumentideta, mis tõendavad müüja omandust, kes soovib oma kinnisvara müüa Afganistanis.

See on põhjus, miks sama maatükk kuulub sageli erinevatele omanikele, samas kui kohalikud kohtud ei suuda selliseid vaidlusi tõhusalt lahendada. Üldiselt reguleeritakse turgu vabalt, vastuoluliste ja ebatäielike seaduste ning asjatundjatega, kellel puuduvad vajalikud oskused.

2000. aastate keskel koges Kabul ehitusbuumi, mille jooksul ehitati rahvusvahelistele ekspertidele, saatkonna töötajatele, juristidele ja valitsusametnikele rikkalikud esimesed kodud. Kuid kui NATO koalitsioon teatas oma otsusest lahkuda Afganistanist, on kapitaliinvesteeringute atraktiivsus dramaatiliselt langenud. Paljud projektid on peatatud ja Kabulis müüdava kinnisvara hinnad on mitme kuu jooksul langenud 30-50%.

Kuid see ei tähenda täna Afganistanis müüdava kinnisvara täielikku nõudluse puudumist. Ametlikel andmetel on aastatel 2004 kuni 2017 riigi elanikkond kasvanud peaaegu 40%. Pealinna rahvaarv on viimase viie aasta jooksul kasvanud 25%, 3,2 miljonilt 4 miljonile. Maapiirkondade elanikud pöörduvad Kabuli poole tööotsingu ning parema ja turvalisema elukeskkonna otsimiseks.

2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Valikud

    Realigro veebisaiti optimaalseimaks kasutamiseks vali keel, valuuta ja pindala ruutmeetrites.

    Määra kohe Ära näita uuesti
BB